terapia ogólnie

Nadia, ze względu na swoje schorzenie wymaga terapii i leczenia prowadzonego przez wielu specjalistów z różnych dziedzin. Poza głównym problemem związanym z samym zespołem Rett’a zmierzamy się przede wszystkim z trudną do opanowania epilepsją (nawiedziła nas pierwszy raz w maju 2014r.), z refluksem żołądkowo-przełykowym, zaparciami, alergią pokarmową, bruksizmem, zaburzeniami snu, profilaktyką skoliozy, ciągłymi hiperwentlacjami, które mogą w przyszłości wywołać m.in przepuklinę rozworu przełykowego.

Od skończenia przez Nadię 1,5 roku życia odwiedziliśmy wielu specjalistów m.in. neurologa w Czechach czy twórczynię szkoły krakowskiej, „zwiedziliśmy” wiele szpitali m.in. w Krakowie, Katowicach, Warszawie, wykonaliśmy masę badań laboratoryjnych m.in. w USA, przeszliśmy wiele terapii m.in. leczenie DAN, metoda krakowska, terapia czaszkowo-krzyżowa.

Nadia obecnie objęta jest:

- rehabilitacją ruchową z elementami NDT Bobath, która prowadzona jest dwa razy w tygodniu:  TU,

- terapią logopedyczną TU,

- terapią neurologopedyczną TU;

- AAC, tj. alternatywne metody komunikacji TU,

- opieką psychologiczną TU,

- SUO TU,

- hydrotarapią TU.

Ponadto Nadia jest pod stałą kontrolą lekarza neurologa (prywatna praktyka Tychy), gastrologa (GCZD Katowice), genetyka (Klinika Uniwersytecka Wrocław), stomatologa (prywatna praktyka Brzeszcze). Jej stan zdrowia kontrolowany jest również przez specjalistów z dziedziny kardiologii (NZOZ Mikołów), chirurgii (GCZD Katowice), ortopedii (prywatna praktyka Katowice oraz Szpital Uniwerystecki Zakopane), dietetyki (prywatny gabinet Oświęcim).

W związku z niską odpornością Naszego Aniołka, Nadia ma indywidualne nauczanie przedszkolne w domu, realizowane obecnie przez niepubliczne przedszkole z odziałem integracyjnym Bajkowy Dworek w Oświęcimiu, w ramach którego Nadia ma zajęcia z przesympatyczną p. Karoliną.

Staramy się usprawniać Nadię jak tylko się da, czego konsekwencją było podjęcie decyzji o rezygnacji z pracy jednego z nas już na początku naszej drogi z zespołem Rett’a.